Zadzwoń teraz

Rusztowania L-0,73

Rusztowania elewacyjne wymiarowo zgodne z rusztowaniem L-0,73.

Rusztowania L-0,73 są drugimi w kolejności rusztowaniami na Polskim i Europejskim rynku. System ten poprzez zastosowanie specjalnych (skręcanych) łączeń stężeń ukośnych i poręczy (zabijanych na kliny) należy do najbardziej stabilnych rusztowań elewacyjnych. Oferowane przez nas rusztowanie, występuje w długościach podestów roboczych od 0,73m do 3,07m. Podesty robocze rusztowania występują w wersji stalowej i aluminiowo-sklejkowej. Dzięki wielu elementom dodatkowym i niestandardowym, rusztowanie L-0,73 można konfigurować w dowolny sposób i zastosować na najbardziej skomplikowanych budowlach. Długość stawianego rusztowania jest dowolna, a wysokość bez dodatkowych obliczeń i projektów to aż 60m.

AWES jest autoryzowanym sprzedawcą rusztowania L-0,73 czołowego i największego producenta w Europie. Producent ten posiada wszystkie wymagane prawem dokumenty i certyfikaty, które są potrzebne do prawidłowej eksploatacji rusztowania i niezbędne podczas kontroli. Rusztowania, które oferujemy posiadają CERTYFIKAT bezpieczeństwa wydany przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.

Dzięki długoletniej współpracy, doświadczeniu i zaangażowaniu całej załogi, jesteśmy w stanie zaoferować rusztowania najwyższej jakości w przystępnej cenie. Oferowane przez nas rusztowania systematycznie przechodzą rygorystyczne badania, dlatego, kupując w naszej firmie, mają Państwo pewność, że otrzymają produkt, który będzie służył i zarabiał dla Państwa przez wiele lat.

W naszej ofercie znajdą Państwo rusztowania elewacyjne L-0,73, które regularnie poddawane są wnikliwym badaniom. Rygorystyczne wymogi, jakie spełnia sprzęt budowlany gwarantują najwyższą jakość pracy oraz jej bezpieczeństwo. Wychodząc naprzeciw oczekiwań naszych klientów oferujemy zarówno możliwość zakupu, jak i wynajmu dowolnego sprzętu. Więcej na ten temat dowiedzą się Państwo w zakładce Wycena (dla zakupu) oraz Wypożyczalnia (dla wynajmu) – serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Jednym z najczęściej wykorzystywanych podczas prac na wysokościach rodzajem wyposażenia są rusztowania platformowe. Ich charakterystyczna konstrukcja dostosowana jest do wygodnego i bezpiecznego prowadzenia prac naprawczych, malarskich, instalacyjnych i wielu innych. W tym krótkim artykule dowiedzą się Państwo wszystkiego, co najważniejsze na temat tych najbardziej popularnych konstrukcji.

Cechy charakterystyczne rusztowań platformowych

 • Zależnie od potrzeb, istnieją różne rodzaje wyposażenia: od mniejszych, mieszczących się w niewielkich przestrzeniach, jak i dużych, kilkudziesięciu-metrowych platformach do zastosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń.
 • Dzięki większej przestrzeni, jaką gwarantuje ten rodzaj konstrukcji, zwiększa się nie tylko komfort pracy, ale także jej efektywność spowodowana możliwością jednoczesnej pracy większej ilości pracowników oraz użycia przez nich specjalistycznych maszyn czy przyrządów, które znajdą się pod ręką.
 • Dodatkowo, charakteryzują się one znacznie łatwiejszym montażem oraz demontażem. Zazwyczaj wyposażone są w proste w użyciu zatrzaski, które pozwalają na komfortowe i szybkie przygotowanie konstrukcji do prac budowlanych.
 • Rusztowania platformowe charakteryzuje także mobilność – większość z dostępnych na rynku modeli wyposażona została w rolki jezdne, które umożliwiają przesuwanie konstrukcji wraz z postępem prac i nie wymagają każdorazowego demontażu oraz ponownej instalacji.

Rusztowania i niezbędne dokumenty

Aby móc korzystać z różnego rodzaju konstrukcji, niezbędne jest uzyskanie i przestrzeganie wszystkich dokumentów dotyczących ich użytkowania.  W przypadku rusztowań platformowych jest to DTR, czyli Dokumentacja Techniczno-Ruchowa, w której znajdują się wszystkie dane o charakterze sposobu montażu, demontażu, eksploatacji, konserwacji, a także bezpieczeństwa pracy na konkretnym modelu konstrukcji.

Dokument taki otrzymuje się w momencie zakupu wyposażenia budowlanego i dotyczy on zarówno monterów instalacji, osób na niej pracujących oraz całego personelu technicznego, jaki znajduje się na placu budowy.

Dlaczego warto kupić rusztowania Plettac w naszej firmie

 • produkt najwyższej jakości spełniający wszystkie normy Europejskie PN/EN
 • produkt kontrolowany systemem jakości DIN EN ISO 3834-3
 • szybka realizacja i tani transport na terenie całej Europy
 • wszystkie elementy stalowe są zabezpieczone poprzez ocynkowanie ogniowe

W AWES
otrzymasz

 • pomoc techniczną przy trudnych kształtach budynków i zastosowaniu niestandardowych elementów
 • gwarancję dokupienia brakujących elementów rusztowania
 • doradztwo prawno-techniczne w przypadku problemów z Państwową Inspekcją Pracy
 • cały wachlarz elementów dodatkowych i niestandardowych

Zapytaj o ten produkt

Zostaw nam do siebie kontakt, a nasz doradca odezwie się,
odpowie na wszelkie pytania i przygotuje ofertę.

Szukasz rozwiązań
technicznych?

Zachęcamy do kontaktu
z naszymi specjalistami.

+48 691103691
Zadzwoń do nas
biuro@awes.pl
Napisz do nas
Znajdź finansowanie dla Ciebie Więcej info